Euro rise; Spanish auction, Chinese exports help


The euro rose on Thursday for a third straight day as strong demand for Spanish bonds eased concern about the country's ability to finance its debt and a spike in Chinese exports boosted confidence on global growth.

Wczorajsza sesja zakończyła się zwyżką indeksów, ale jej skala była znacznie słabsza niż na sesji piątkowej. Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw w USA w reakcji na umocnienie się kursu dolara wobec euro. Analitycy oczekują też wzrostu amerykańskich zapasów paliw, co będzie sygnałem słabego popytu w USA - podają maklerzy. Liczba ludności Islandii zmniejszyła się w tym roku po raz pierwszy od 120 lat. Jest to wynik emigracji mieszkańców wyspy szukających pracy i lepszych warunków życia za granicą. Islandczycy najchętniej wyjeżdżają do państw skandynawskich, a głównie do Norwegii.Dzisiejszą sesję kurs eurodolara rozpoczął w okolicach poziomu 1,4870 i przez większą cześć dnia poruszał się w przedziale wahań 1,4850-1,4900. W dalszym ciągu na dziennym wykresie tej pary walutowej widoczna jest formacja podwójnego szczytu, która sugerować może zakończenie trendu wzrostowego. Pomimo obniżki cen nieruchomości deweloperzy nie narzekają na spadek marż. Zdaniem analityków firmy korzystają przede wszystkim z niższych kosztów budowy. Naszym zdaniem skutecznie wyceny zaburza program "rodzina na swoim" . Deweloperzy sprytnie w oparciu o niego kalkulują ceny metra. Akcje narodowego ubezpieczyciela PZU rosły w dniu debiutu w środę o godz. 9:40 na warszawskiej giełdzie o 12,96% do 353 zł. Obroty wynosiły wówczas 2,2 mld zł. Tymczasem indeks WIG rósł w tym czasie o 0,78%.

WIG20 na zamknięciu sesji we środę spadł o 2,92 proc. i wyniósł 2249,51 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 93 spółek, 236 spadł, 21 nie zmienił się. Akcjami 3 firm nie handlowano.

Stopa bezrobocia w Szwajcarii w październiku 2009 r. wzrosła do 4,0 proc. z 3,9 proc. we wrześniu, bez uwzględniania czynników sezonowych - poinformował w piątek w komunikacie Krajowy Sekretariat ds Ekonomicznych. Europejski Bank Centralny ma obawy o przejrzystość podejmowania decyzji przez Radę Polityki Pieniężnej. Chodzi o sporną uchwałę RPP dotyczącą rezerwy kursowej. EBC przypomina, że można u niego zasięgać opinii, ale jeszcze przed podjęciem właściwej uchwały.

Deklaracje niemieckiego ministra finansów, iż plan dla Grecji powinien zostać uzgodniony przez KE i MFW do niedzieli, a także zapowiedź szefa francuskiej dyplomacji, iż tego dnia zwołane zostanie nadzwyczajne spotkanie ministrów finansów strefy euro, utwierdziły inwestorów w przekonaniu, iż temat grecki ma szanse się, przynajmniej chwilowo, rozwiązać. W niniejszym memorandum przedstawione zostaną uregulowania dotyczące drugiej spółki kapitałowej – spółki akcyjnej. Ze względu na obszerność problematyki, pierwsza część memorandum dotyczyć będzie zagadnień związanych przede wszystkim z powstaniem spółki i istotą akcji. Do połowy kwietnia grupa Tauron, której debiut giełdowy planowany jest na 2010 rok, złoży prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował w piątek w Sosnowcu wiceprezes grupy Stanisław Tokarski.Producenci mleka mogą do piątku wnioskować do Agencji Rynku Rolnego o udzielenie wsparcia finansowego ze środków przyznanych przez Komisję Europejską. Do podziału w całym kraju jest 20 milionów 200 tysięcy euro. Analitycy Erste Group podwyższyli cenę docelową dla akcji Ambry do 6,5 zł. Leszek Pawłowicz kandydatem Senatu do Rady Polityki Pieniężnej nowej kadencji.

Multimedia Polska wezwała do sprzedaży 17 889 184 akcji własnych po 8,75 zł za akcję


Firma Multimedia Polska wezwała do sprzedaży 17.889.184 akcji własnych, dających prawo do 11,68 proc. głosów na WZA, po 8,75 zł za walor - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB. Spółka będzie kupować akcje w celu ich umorzenia.

Smok już nie lubi zielonych?


Chiny redukują inwestycje w amerykańskie papiery skarbowe. W grudniu zanotowano na nie rekordowy spadek popytu, a zagraniczni obligatariusze zmniejszyli wartość posiadanych papierów skarbowych o 53 miliardy dolarów.

Spadek indeksu aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork w maju


Indeks aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork spadł w maju do 19,11 pkt z 31,86 pkt w poprzednim miesiącu - podała w poniedziałek nowojorska Rezerwa Federalna (Central Bank of New York).

MSP: debiut PZU na giełdzie planowany na 12 maja


Pierwsze notowanie akcji PZU SA na warszawskiej giełdzie planowane jest na 12 maja - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku


Ceny ropy w Nowym Jorku niewiele się zmieniły po poniedziałkowym wzroście. Dane wskazujące na rosnącą aktywność przedsiębiorców sygnalizują, że popyt na paliwa może rosnąć.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

tanie wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego